Mobile Edge Alienware M17 Fabric Sleeve for 17 inch Laptop
SKU
AWM17FSL
ManufacturerMobile Edge
Condition: New
In stock
$24.38

Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
Product Information
| Carrying Options | Handle |
| Printed Design/Pattern/Texture | Alienware Head |
| Style | Sleeve |
| Maximum Screen Size Supported | 17" |
| Closure Type | Zipper |
Physical Characteristics
| Material | Fabric |
| Weight (Approximate) | 1.20 lb |
| Color | Frost Black |
| Durability | Anti-scratch |
| Anti-scratch | |
| Scrape Resistant | |
| Scratch Resistant | |
| Scrape Resistant | |
| Scratch Resistant | |
| Height | 11.8" |
| Width | 16.5" |
| Depth | 1.6" |
Miscellaneous
| Application/Usage | Accessories |
| Notebook | |
| Gear | |
| Compatibility | Dell - Alienware m17 |
| Country of Origin | China |
| Brand Compatibility | Dell |
General Information
| Product Type | Carrying Case |
| Manufacturer Part Number | AWM17FSL |
| Manufacturer Website Address | http://www.mobileedge.com |
| Manufacturer | Mobile Edge |
| Product Name | Alienware M17 Fabric Sleeve 17" |
| Product Line | Alienware |
| Brand Name | Mobile Edge |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
