SanDisk 64GB Ultra USB 3.0 Flash Drive
SKU
SDCZ48-064G-A46
ManufacturerSanDisk
Condition: New
In stock
$16.98

Interfaces/Ports
| Host Interface | USB 3.0 |
General Information
| Product Type | Flash Drive |
| Manufacturer Part Number | SDCZ48-064G-A46 |
| Manufacturer Website Address | http://www.wdc.com |
| Manufacturer | Western Digital Corporation |
| Product Name | Ultra USB 3.0 Flash Drive |
| Product Line | Ultra |
| Brand Name | SanDisk |
Miscellaneous
| Environmental Certification | EU RoHS |
| REACH |
Technical Information
| Storage Capacity | 64 GB |
| Maximum Read Speed | 80 MB/s |
Physical Characteristics
| Form Factor | External |
| Length | 2.2" |
| Height | 0.4" |
| Width | 0.8" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
