SanDisk 128GB Ultra USB Type-C Flash Drive
SKU
SDDDC2-128G-A46
ManufacturerSanDisk
Condition: New
In stock
$30.00

Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
General Information
| Product Type | Flash Drive |
| Manufacturer Part Number | SDDDC2-128G-A46 |
| Manufacturer Website Address | http://www.wdc.com |
| Packaged Quantity | 1 / Pack |
| Manufacturer | Western Digital Corporation |
| Product Name | 128GB Ultra Dual USB 3.1/USB Type C Flash Drive |
| Product Line | Ultra Dual |
| Brand Name | SanDisk |
Interfaces/Ports
| Host Interface | USB 3.1 |
| USB Type C |
Technical Information
| Storage Capacity | 128 GB |
| Maximum Read Speed | 150 MB/s |
| Windows To Go Certified | No |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 0.32 oz |
| Length | 1.5" |
| Height | 0.4" |
| Width | 0.8" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
