SanDisk MicroSD Reader/Writer, Uhs-I, USB 3.0
SKU
SDDR-B531-AN6NN
ManufacturerSanDisk
Condition: New
In stock
$17.54

Interfaces/Ports
| Host Interface | USB 3.0 Type A |
General Information
| Product Type | Flash Reader |
| Manufacturer Part Number | SDDR-B531-AN6NN |
| Manufacturer Website Address | http://www.wdc.com |
| Manufacturer | Western Digital Corporation |
| Product Name | MobileMate USB 3.0 Card Reader |
| Product Line | MobileMate |
| Brand Name | SanDisk |
Technical Information
| Memory Card Supported | microSD |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 0.10 oz |
| Height | 0.3" |
| Width | 0.8" |
| Depth | 1.2" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
