SanDisk Reader, Cfexpress, PCIE
SKU
SDDR-F451-ANGNN
ManufacturerSanDisk
Condition: New
In stock
$72.77

Interfaces/Ports
| Host Interface | USB 3.1 (Gen 2) Type C |
General Information
| Product Type | Flash Reader |
| Manufacturer Part Number | SDDR-F451-ANGNN |
| Manufacturer Website Address | http://www.wdc.com |
| Manufacturer | Western Digital Corporation |
| Product Name | Extreme PRO CFexpress Card Reader |
| Product Line | Extreme PRO |
| Brand Name | SanDisk |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
Technical Information
| Memory Card Supported | CFexpress Type B |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Physical Characteristics
| Form Factor | External |
| Height | 0.9" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 4.2" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
