SanDisk 32GB SDHC Memory Card
SKU
SDSDB-032G-B35
ManufacturerSanDisk
Condition: New
In stock
$11.45

Physical Characteristics
| Thickness | 82.7 mil |
| Length | 1.3" |
| Width | 0.9" |
Technical Information
| Storage Capacity | 32 GB |
| Maximum Write Speed | 15 MB/s |
| Speed Class Rating | Class 4/UHS-I |
General Information
| Product Type | SDHC |
| Manufacturer Part Number | SDSDB-032G-B35 |
| Manufacturer Website Address | http://www.wdc.com |
| Manufacturer | Western Digital Corporation |
| Product Name | 32GB SDHC Card |
| Brand Name | SanDisk |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
