SanDisk Ultra SDHC Memory Card,
SKU
SDSDUNR-032G-AN6IN
ManufacturerSanDisk
Condition: New
In stock
$14.73

Warranty
| Limited Warranty | 10 Year |
General Information
| Product Type | SDHC |
| Manufacturer Part Number | SDSDUNR-032G-AN6IN |
| Manufacturer Website Address | http://www.wdc.com |
| Manufacturer | Western Digital Corporation |
| Product Name | Ultra SDHC/SDXC Memory Card |
| Product Line | Ultra |
| Brand Name | SanDisk |
Physical Characteristics
| Thickness | 82.7 mil |
| Length | 1.3" |
| Width | 0.9" |
Technical Information
| Storage Capacity | 32 GB |
| Maximum Read Speed | 80 MB/s |
| Speed Class Rating | Class 10/UHS-I (U1) |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
