SanDisk 32GB Extreme SDHC Uhs-I 90/60MB/S
SKU
SDSDXVE-032G-ANCIN
ManufacturerSanDisk
Condition: New
In stock
$17.73

Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
General Information
| Product Type | SDHC |
| Manufacturer Part Number | SDSDXVE-032G-ANCIN |
| Manufacturer Website Address | http://www.wdc.com |
| Manufacturer | Western Digital Corporation |
| Product Name | 32GB Extreme SDHC Card |
| Product Line | Extreme |
| Brand Name | SanDisk |
Technical Information
| Storage Capacity | 32 GB |
| Speed Class Rating | UHS-I |
Physical Characteristics
| Thickness | 82.7 mil |
| Length | 1.3" |
| Width | 0.9" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
