SanDisk 128GB microSDXC Memory Card for Nintendo Switch
SKU
SDSQXBO-128G-ANCZA
ManufacturerSanDisk
Condition: New
In stock
$38.66

Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
Physical Characteristics
| Thickness | 40 mil |
| Weight (Approximate) | 0.16 oz |
| Length | 0.4" |
| Width | 0.6" |
Technical Information
| Storage Capacity | 128 GB |
| Maximum Write Speed | 90 MB/s |
| Maximum Read Speed | 100 MB/s |
| Speed Class Rating | Class 10/UHS-I (U3) |
General Information
| Product Type | microSDXC |
| Manufacturer Part Number | SDSQXBO-128G-ANCZA |
| Manufacturer Website Address | http://www.wdc.com |
| Manufacturer | Western Digital Corporation |
| Product Name | microSDXC UHS-I Card for Nintendo Switch 128GB |
| Brand Name | SanDisk |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
