Sharp 70" Aquos BD Interactive 4K UHD Display
SKU
PN-CE701H
ManufacturerSharp
Condition: New
In stock
$3,690.00

Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Power Description
| Input Voltage | 120 V AC |
| 230 V AC |
Interfaces/Ports
| HDMI | Yes |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Serial | Yes |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
General Information
| Product Type | Interactive Whiteboard |
| Manufacturer Part Number | PNCE701H |
| Manufacturer Website Address | http://www.sharpusa.com |
| Manufacturer | Sharp Electronics |
| Product Model | PN-CE701H |
| Product Name | AQUOS BOARD PN-CE701H Interactive Whiteboard |
| Product Line | AQUOS BOARD |
| Brand Name | Sharp |
Physical Characteristics
| Platform Supported | Windows |
| Mac | |
| Chrome OS | |
| Android | |
| Weight (Approximate) | 119 lb |
| Height | 39" |
| Width | 64.3" |
| Depth | 3.9" |
Technical Information
| Movement Detection Technology | Infrared |
| Number of Users Supported | 4 |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Screen Size | 70" |
| Surface Type | Touch-on |
| Multi-touch Screen | Yes |
| Resolution (DPI) | 3840 x 2160 |
| Horizontal Active Area | 60.56" |
| Vertical Active Area | 34.06" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
