Shuttle XS36V5 Intel 1.60 GHz Celeron No Desktop Computer
SKU
XS36V5
ManufacturerNo
Condition: New
In stock
$229.43

| Display & Graphics | |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | HD Graphics |
| Graphics Memory Technology | DDR3L SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| General Information | |
| Product Type | Desktop Computer |
| Manufacturer Part Number | XS36V5 |
| Manufacturer Website Address | http://www.us.shuttle.com |
| Manufacturer | Shuttle, Inc |
| Product Model | XS36V5 |
| Product Name | XS36V5 Desktop Computer |
| Brand Name | Shuttle |
| Interfaces/Ports | |
| HDMI | Yes |
| VGA | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Number of DisplayPort Outputs | 1 |
| Total Number of USB Ports | 5 |
| Number of USB 2.0 Ports | 3 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Memory | |
| Standard Memory | No |
| Memory Technology | DDR3L SDRAM |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Features | Security Slot |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Form Factor | Slim PC |
| Height | 6.3" |
| Width | 1.4" |
| Depth | 7.9" |
| Power Description | |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Processor & Chipset | |
| Processor Speed | 1.60 GHz |
| Processor Type | Celeron |
| Processor Model | N3050 |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Software | |
| Operating System | No |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
