Sony LTX2500W/BC LTO 6 WORM Tape
SKU
LTX2500W/BC
ManufacturerSony
Condition: New
In stock
$0.00

| General Information | |
| Product Type | Data Cartridge |
| Manufacturer Part Number | LTX2500W/BC |
| Manufacturer | Sony Corporation |
| Product Model | LTX2500W/BC |
| Product Name | LTX2500W LTO 6 WORM |
| Brand Name | Sony |
| Technical Information | |
| Tape Length | 2775.59 ft |
| Tape Technology | LTO-6 |
| Media Formats | WORM |
| Labeled | Yes |
| Native Storage Capacity | 2.50 TB |
| Compressed Storage Capacity | 6.25 TB |
| Maximum Native Data Transfer Rate | 160 MB/s |
| Maximum Compressed Data Transfer Rate | 400 MB/s |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
