Sony LTX400G LTO-3 Ultrium Data Cartridge
SKU
LTX400G
ManufacturerSony
Condition: New
In stock
$13.24

| General Information | |
| Product Type | Data Cartridge |
| Manufacturer Part Number | LTX400G |
| Manufacturer | Sony Corporation |
| Product Name | LTO Ultrium 3 Data Cartridge |
| Brand Name | Sony |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 9.70 oz |
| Height | 0.8" |
| Width | 4.1" |
| Depth | 4" |
| Technical Information | |
| Tape Length | 2230.97 ft |
| Tape Technology | LTO-3 |
| Native Storage Capacity | 400 GB |
| Compressed Storage Capacity | 800 GB |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
