Sony LTX800W LTO 4 Data Tape
SKU
LTX800W
ManufacturerSony
Condition: New
In stock
$27.49

| General Information | |
| Product Type | Data Cartridge |
| Manufacturer Part Number | LTX800W |
| Manufacturer | Sony Corporation |
| Product Model | LTX800W |
| Product Name | LTO Ultrium 4 WORM Data Cartridge |
| Brand Name | Sony |
| Physical Characteristics | |
| Height | 4" |
| Width | 4.1" |
| Depth | 0.8" |
| Technical Information | |
| Tape Length | 2690.29 ft |
| Tape Technology | LTO-4 |
| Media Formats | WORM |
| Native Storage Capacity | 800 GB |
| Compressed Storage Capacity | 1.60 TB |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
