Sony SDX1-25C AIT-1 - 25 GB Native - 50GB Compressed Tape
SKU
SDX1-25C
ManufacturerSony
Condition: New
In stock
$23.48

| General Information | |
| Product Type | Storage media - AIT |
| Manufacturer Part Number | SDX1-25C |
| Manufacturer | Sony Corporation |
| Product Name | Sony SDX 1-25C - AIT x 1 storage media |
| Brand Name | Sony |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 2.61 oz |
| Height | 0.6" |
| Width | 3.7" |
| Depth | 2.5" |
| Technical Information | |
| Tape Length | 610.24 ft |
| Tape Technology | AIT-1 |
| Native Storage Capacity | 40 GB |
| Compressed Storage Capacity | 104 GB |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
