Sony TAITE-20N AIT-1 Turbo Tape
SKU
TAITE-20N
ManufacturerSony
Condition: New
In stock
$21.94

| General Information | |
|---|---|
| Manufacturer: | Sony Corporation |
| Part Number: | TAITE-20N |
| Product Name: | AIT-E Turbo Tape Cartridge |
| Product Type: | Data Cartridge |
| Technical Information | |
| Tape Technology: | AIT - AIT-E Turbo |
| Storage Capacity: | 20 GB (Native)/52 GB (Compressed) |
| Tape Length: | 321.52 ft |
| Drive Supported: | AIT-1 |
| Physical Characteristics | |
| Height: | 0.6" |
| Width: | 3.7" |
| Depth: | 2.5" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
