Supermicro FN SNK-P0064AP4 H11 AMD Epyc 7000 Series CPU Heat
SKU
SNK-P0064AP4
ManufacturerSupermicro
Condition: New
In stock
$55.77

Heatsink Information
| Compatible Processor Socket | Socket SP3 |
Interfaces/Ports
| Connectors | 4-pin PWM |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Fan Information
| Noise Levels | 38 dB(A) |
| Fan Bearing Type | Ball Bearing |
General Information
| Product Type | Cooling Fan/Heatsink |
| Manufacturer Part Number | SNK-P0064AP4 |
| Manufacturer Website Address | http://www.supermicro.com |
| Manufacturer | Supermicro Computer, Inc |
| Product Name | 4U Active CPU Heat Sink Socket OLGA4094 |
| Brand Name | Supermicro |
Miscellaneous
| Application/Usage | Processor |
| Workstation | |
| Server | |
| Compatibility |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| REACH |
Physical Characteristics
| Material | Aluminum |
| Height | 5" |
| Width | 3.6" |
| Depth | 4.7" |
| Fan Height | 3.62" |
| Fan Width | 3.62" |
| Fan Depth | 0.98" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
