Tangent LCDPC-050-A Q376120 Medix 2.20 GHz 2 GB All-in-One Computer
SKU
LCDPC-050-A Q376120
ManufacturerTangent
Condition: New
In stock
$2,235.48

| Display & Graphics | |
| Screen Resolution | 1280 x 1024 |
| Screen Size | 17" |
| Touchscreen | Yes |
| General Information | |
| Product Type | All-in-One Computer |
| Manufacturer Part Number | LCDPC-050-A Q376120 |
| Manufacturer Website Address | http://www.tangent.com |
| Manufacturer | Tangent, Inc |
| Product Model | C17 |
| Product Name | Medix C17 All-in-One Computer |
| Product Line | Medix |
| Brand Name | Tangent |
| Interfaces/Ports | |
| DVI | Yes |
| Total Number of USB Ports | 4 |
| Number of USB 2.0 Ports | 4 |
| Memory | |
| Standard Memory | 2 GB |
| Memory Technology | DDR3 SDRAM |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 15 lb |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 14.2" |
| Width | 16.5" |
| Depth | 3.3" |
| Power Description | |
| Input Voltage | 110 V AC |
| Input Voltage | 220 V AC |
| Processor & Chipset | |
| Processor Speed | 2.20 GHz |
| Software | |
| Operating System | Windows 7 Professional |
| Operating System Platform | Windows |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
