Targus Istore Stylus Mini Black
SKU
AMM151CAI
ManufacturerTargus
Condition: New
In stock
$13.77

Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
General Information
| Product Type | Stylus |
| Manufacturer Part Number | AMM151CAI |
| Manufacturer Website Address | http://www.targus.com |
| Manufacturer | Targus Group International |
| Product Model | AMM151CAI |
| Product Name | Stylus Duo Mini |
| Product Line | Duo Mini |
| Brand Name | Targus |
Miscellaneous
| Compatibility | Capacitive Touch Screen Devices |
| Country of Origin | Taiwan |
Technical Information
| Touchscreen Type Supported | Capacitive |
| Integrated Writing Pen | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 2.24 oz |
| Color | Black |
| Height | 3" |
| Width | 3" |
| Depth | 3" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
