Targus 13-14 inch Tan Newport Sleeve
SKU
TSS100006GL
ManufacturerTargus
Condition: New
In stock
$21.40

Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
Miscellaneous
| Application/Usage | Notebook |
| Country of Origin | China |
| TAA Compliant | No |
Physical Characteristics
| Material | Plush Interior |
| Twill Nylon | |
| Foam Interior | |
| Leatherette | |
| Weight (Approximate) | 8.80 oz |
| Color | Tan |
| Durability | Scuff Resistant |
| Scratch Resistant | |
| Water Resistant | |
| Height | 10.2" |
| Width | 14.2" |
| Depth | 1" |
Product Information
| Style | Sleeve |
| Minimum Screen Size Supported | 13" |
| Maximum Screen Size Supported | 14" |
| Closure Type | Zipper |
General Information
| Product Type | Carrying Case |
| Manufacturer Part Number | TSS100006GL |
| Manufacturer Website Address | http://www.targus.com |
| Manufacturer | Targus Group International |
| Product Model | TSS100006GL |
| Product Name | 13-14" Newport Sleeve (Tan) |
| Product Line | Newport |
| Brand Name | Targus |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
