Tripp Lite Display TV Security Wall Mount Fixed Flat Portrait Mode 45-70in - 1 Display(s) Supported70" Screen Support - 110.23 lb Load Capacity FIXED FLAT PORTRAIT MODE 45-70IN
SKU
DWFPSC4570M
ManufacturerTripp Lite
Condition: New
In stock
$61.42

Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
General Information
| Product Type | Wall Mount |
| Manufacturer Part Number | DWFPSC4570M |
| Manufacturer Website Address | http://www.tripplite.com |
| Manufacturer | Tripp Lite |
| Product Model | DWFPSC4570M |
| Product Name | DWFPSC4570M Wall Mount |
| Brand Name | Tripp Lite |
Product Information
| Device Supported | Monitor |
| Flat Panel Display | |
| Maximum Load Capacity | 110.23 lb |
| Maximum Screen Size Supported | 70" |
| Number of Displays Supported | 1 |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 9.90 lb |
| Color | Black |
| VESA Mount Standard | 400 x 600 |
| 400 x 400 | |
| 200 x 200 | |
| 200 x 400 | |
| 300 x 300 |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
