V7 1.2M 3.5MM Stereo Earbuds Noise Isolating Cable
SKU
HA105-3NB
ManufacturerV7
Condition: New
In stock
$9.14

Interfaces/Ports
| Host Interface | Mini-phone (3.5mm) |
Microphone
| Microphone Design | On-cable |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Earpiece
| Earpiece Design | Earbud |
| Earpiece Type | Binaural |
| Driver Size | 0.39" |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 0.42 oz |
| Color | Black |
| Form Factor | In-ear |
| Height | 1.1" |
| Width | 0.5" |
General Information
| Product Type | Earset |
| Manufacturer Part Number | HA105-3NB |
| Manufacturer Website Address | http://www.v7-world.com |
| Manufacturer | V7 |
| Product Model | HA105-3NB |
| Product Name | Lightweight Stereo Earbuds |
| Brand Name | V7 |
Technical Information
| Cable Length | 3.94 ft |
| Impedance | 32 Ohm |
| Sound Mode | Stereo |
| Sound Pressure Level | 105 dB |
| Connectivity Technology | Wired |
| Minimum Frequency Response | 20 Hz |
| Maximum Frequency Response | 20 kHz |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
