V7 128GB Micro SDXC V30 U3 A1 CL10 Max 95MBS Read 30MBS WRT
SKU
VPMD128GU3
ManufacturerV7
Condition: New
In stock
$15.63

Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Physical Characteristics
| Thickness | 39.4 mil |
| Weight (Approximate) | 0.18 oz |
| Length | 0.6" |
| Width | 0.4" |
General Information
| Product Type | microSDXC |
| Manufacturer Part Number | VPMD128GU3 |
| Manufacturer Website Address | http://www.v7-world.com |
| Manufacturer | V7 |
| Product Model | VPMD128GU3 |
| Product Name | 128GB microSDXC Card |
| Brand Name | V7 |
Technical Information
| Storage Capacity | 128 GB |
| Maximum Write Speed | 30 MB/s |
| Maximum Read Speed | 95 MB/s |
| Speed Class Rating | Class 10/UHS-III (U3) |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
