Vertiv Rpdu, Basic Surge, 20A, 120V, 1.9KW
SKU
28158VH
ManufacturerVertiv
Condition: New
In stock
$132.14

Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Country of Origin | United States |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| TAA Compliant | Yes |
Power Description
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage | 208 V AC |
| Input Current | 60 A |
| Input Voltage Range | 200 V AC - 240 V AC |
| Power Rating (Watt) | 17.20 kW |
Technical Information
| Input Receptacles | 1 x 3P+E (IP67) |
| Output Receptacles | 30 x Combination C13/C19 |
| Protection Type | Double Pole |
| Overload Protection | |
| Phase | Three Phase |
| PDU Type | Basic |
Physical Characteristics
| Length | 70" |
| Mount Type | Rack-mountable |
| Cabinet-mountable | |
| Rack Height | 0U |
| Width | 2.1" |
| Depth | 3" |
| Mounting Orientation | Vertical |
General Information
| Product Type | PDU |
| Manufacturer Part Number | I10484 |
| Manufacturer Website Address | http://www.vertiv.com/ |
| Manufacturer | Vertiv |
| Product Model | MN01XGW1-30CF18-6PS15D0A10-S-A |
| Product Name | rPDU MN01XGW1-30CF18-6PS15D0A10-S-A 30-Outlets PDU |
| Product Series | rPDU |
| Brand Name | Geist |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
