Vertiv Rpdu, Basic Standard, 15A, 120V, 1.4KW
SKU
29047VH
ManufacturerVertiv
Condition: New
In stock
$69.15

Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Country of Origin | United States |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| TAA Compliant | Yes |
Physical Characteristics
| Length | 66.3" |
| Mount Type | Cabinet-mountable |
| Rack-mountable | |
| Width | 2" |
| Depth | 2" |
| Mounting Orientation | Vertical |
Technical Information
| Input Receptacles | 1 x NEMA L21-20P |
| Output Receptacles | 6 x IEC 60320 C19 |
| 2 x NEMA 5-20R | |
| 36 x IEC 60320 C13 | |
| Phase | Three Phase |
| PDU Type | Basic |
General Information
| Product Type | PDU |
| Manufacturer Part Number | 15205VH |
| Manufacturer Website Address | http://www.vertiv.com/ |
| Manufacturer | Vertiv |
| Product Model | VHVBN449-102MB1TL21 |
| Product Name | rPDU VHVBN449-102MB1TL21 44-Outlets PDU |
| Product Series | rPDU |
| Brand Name | Geist |
Power Description
| Input Voltage | 230 V AC |
| 120 V AC | |
| Output Voltage | 208 V AC |
| 120 V AC | |
| Input Current | 20 A |
| Input Voltage Range | 100 V AC - 120 V AC |
| 200 V AC - 240 V AC | |
| Power Rating (Watt) | 5700 W |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
