Vertiv MN03E4B1-36IT68- 3TL6A0A10-S
SKU
NI30073
ManufacturerVertiv
Condition: New
In stock
$577.08

Interfaces/Ports
| Network (RJ-45) | Yes |
Management
| Management |
|
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Country of Origin | United States |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| TAA Compliant | Yes |
Physical Characteristics
| Length | 72" |
| Mount Type | Rack-mountable |
| Width | 2" |
| Depth | 2.5" |
| Mounting Orientation | Vertical |
Power Description
| Input Voltage | 415 V AC |
| 230 V AC | |
| Output Voltage | 230 V AC |
| Input Current | 30 A |
| Power Rating (Watt) | 16.60 kW |
Technical Information
| Input Receptacles | 1 x NEMA L22-30P |
| Output Receptacles | 24 x U-Lock IEC 60320 C13 |
| 6 x U-Lock IEC 60320 C19 | |
| Protection Type | Overcurrent Protection |
| Single Pole | |
| Phase | Three Phase |
| PDU Type | Monitored |
General Information
| Product Type | PDU |
| Manufacturer Part Number | NI30300L |
| Manufacturer Website Address | http://www.vertiv.com/ |
| Manufacturer | Vertiv |
| Product Model | MN03E4W1-30PN63-3TL56A0A10-S-A |
| Product Name | rPDU MN03E4W1-30PN63-3TL56A0A10-S-A 30-Outlets PDU |
| Product Series | rPDU |
| Brand Name | Geist |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
