Vertiv MN03E4W1-48C133- 3PS56B0A10-S
SKU
NI30080
ManufacturerVertiv
Condition: New
In stock
$760.41

Interfaces/Ports
| Network (RJ-45) | Yes |
Management
| Management |
|
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Power Description
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage | 208 V AC |
| Input Current | 30 A |
| Power Rating (Watt) | 8600 W |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Country of Origin | United States |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| TAA Compliant | Yes |
Physical Characteristics
| Length | 75" |
| Mount Type | Rack-mountable |
| Width | 3.5" |
| Depth | 2" |
| Mounting Orientation | Vertical |
General Information
| Product Type | PDU |
| Manufacturer Part Number | NI30250L |
| Manufacturer Website Address | http://www.vertiv.com/ |
| Manufacturer | Vertiv |
| Product Model | MN03E5W1-44MJ89-3TL21A0A10-S-A |
| Product Name | rPDU MN03E5W1-44MJ89-3TL21A0A10-S-A 44-Outlets PDU |
| Product Series | rPDU |
| Brand Name | Geist |
Technical Information
| Input Receptacles | 1 x NEMA L21-30P |
| Output Receptacles | 2 x NEMA 5-20R |
| 6 x U-Lock IEC 60320 C19 | |
| 36 x U-Lock IEC 60320 C13 | |
| Protection Type | Double Pole |
| Overcurrent Protection | |
| Phase | Three Phase |
| PDU Type | Monitored |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
