Vertiv LN03EGR0-ST6A0G10- 2ST6A0E10-S
SKU
NI30106
ManufacturerVertiv
Condition: New
In stock
$377.13

Interfaces/Ports
| Network (RJ-45) | Yes |
Management
| Management |
|
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Technical Information
| Input Receptacles | 1 x NEMA L6-20P |
| Output Receptacles | 1 x NEMA L6-20R |
| PDU Type | Monitored |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Country of Origin | United States |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| TAA Compliant | Yes |
Physical Characteristics
| Length | 17" |
| Mount Type | Rack-mountable |
| Width | 1.7" |
| Depth | 2.5" |
| Mounting Orientation | Horizontal/Vertical |
Power Description
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage | 208 V AC |
| Input Current | 20 A |
| Input Voltage Range | 200 V AC - 240 V AC |
| Power Rating (Watt) | 3300 W |
General Information
| Product Type | PDU |
| Manufacturer Part Number | NI30107 |
| Manufacturer Website Address | http://www.vertiv.com/ |
| Manufacturer | Vertiv |
| Product Model | LN03EGR0-TL6A0G10-2TL6A0E10-S |
| Product Name | rPDU LN03EGR0-TL6A0G10-2TL6A0E10-S 1-Outlet PDU |
| Product Series | rPDU |
| Brand Name | Geist |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
