Vertiv Liebert GXT 6KVA RT L6-30 Pod Power Output Distribution Unit
SKU
PD2-L630
ManufacturerVertiv
Condition: New
In stock
$452.04

Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
General Information
| Product Type | AC Adapter |
| Manufacturer Part Number | 8746 |
| Manufacturer Website Address | http://www.vertiv.com/ |
| Manufacturer | Vertiv |
| Product Name | AC Adapter |
| Brand Name | Geist |
Technical Information
| Device Supported | Environment Monitoring Device |
| Sensor |
Power Description
| Input Voltage | 230 V AC |
| 120 V AC | |
| Output Voltage | 6 V DC |
| Maximum Output Current | 2 A |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
