Wd - Imsourcing WD-IMSourcing ArmorATD GARCWWA40001AAB 4 TB Portable Hard Drive - 2.5" External - USB 3.1 Type C - 1 Pack - Retail DISC PROD SPCL SOURCING SEE NOTES
SKU
0G10435-1
ManufacturerWestern Digital
Condition: New
In stock
$146.28

Interfaces/Ports
| Host Interface | USB 3.1 Type C |
General Information
| Product Type | Hard Drive |
| Manufacturer Part Number | 0G10435-1 |
| Manufacturer Website Address | http://www.imsourcing.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | WD-IMSourcing |
| Product Model | GARCWWA40001AAB |
| Product Name | ArmorATD All-Terrain Drive 4TB |
| Package Type | Retail |
| Product Line | ArmorATD |
| Brand Name | WD-IMSourcing |
Network & Communication
| Wireless LAN | No |
Technical Information
| Storage Capacity | 4 TB |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 12.80 oz |
| Drive Type | External |
| Form Factor | 2.5" |
| Height | 1.2" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 5.2" |
| External Drive Type | Portable |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
