WD Carrying Case WD External Hard Drive - Black - Bump Resistant, Scratch Resistant - Foam - 1.6" Height x 5.9" Width x 5.9" Depth
SKU
WDBNAR0000NBK-WASN
ManufacturerWestern Digital
Condition: New
In stock
$21.22

Product Information
| Closure Type | Zipper |
Physical Characteristics
| Material | Foam |
| Weight (Approximate) | 4.20 oz |
| Color | Black |
| Durability | Bump Resistant |
| Scratch Resistant | |
| Bump Resistant | |
| Scratch Resistant | |
| Height | 1.6" |
| Width | 5.9" |
| Depth | 5.9" |
Miscellaneous
| Application/Usage | Memory Card |
| External Hard Drive | |
| Compatibility | WD - My Passport Wireless Pro |
| Brand Compatibility | WD |
General Information
| Product Type | Carrying Case |
| Manufacturer Part Number | WDBNAR0000NBK-WASN |
| Manufacturer Website Address | http://www.wdc.com |
| Manufacturer | Western Digital Corporation |
| Product Name | External Hard Drive Case |
| Brand Name | WD |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
