Zebra 4-pack Wristband Polypro 1.1875 x 11 inch DT Zband Quickclip Closure 240
SKU
10027730K
ManufacturerZebra
Condition: New
In stock
$0.00

Miscellaneous
| Compatibility | Zebra HC100 Wristband Printer |
| Country of Origin | United States |
General Information
| Product Type | Medical Label |
| Manufacturer Part Number | 10027730K |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com |
| Packaged Quantity | 4 Cartridge |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | Z-Band QuickClip Kit |
| Product Line | Z-Band |
| Brand Name | Zebra |
Physical Characteristics
| Material | Polypropylene |
| Color | White |
Product Information
| Label Length | 7" |
| Label Width | 1 3/16" |
| Features | Latex-free |
| Perforated | |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
