Zebra DS2208-SR Black 9FT Coiled USB Cable Kit
SKU
DS2208-SR7U3200AZW
ManufacturerZebra
Condition: New
In stock
$0.00

Interfaces/Ports
| Host Interface | Serial |
| USB | |
| Keyboard Wedge |
General Information
| Product Type | Barcode Scanner Kit |
| Manufacturer Part Number | DS2208-SR7U3200AZW |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | DS2208 |
| Product Name | DS2208 Handheld Barcode Scanner Kit |
| Package Type | Retail |
| Product Series | DS2200 |
| Brand Name | Zebra |
Technical Information
| Barcode Symbology Supported | 1D :
|
| Connectivity Technology | Cable |
| Image Sensor Type | Imager |
| Scanning Capability | 1D |
| 2D |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 5.70 oz |
| Color | Twilight Black |
| Form Factor | Handheld |
| Height | 6.5" |
| Width | 2.6" |
| Depth | 3.9" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
