Zebra DS2278 Area Imager Standard Range Cordless Nova White Scanner Only
SKU
DS2278-SR00006ZZWW
ManufacturerZebra
Condition: New
In stock
$0.00

Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
General Information
| Product Type | Barcode Scanner |
| Manufacturer Part Number | DS2278-SR00006ZZWW |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | DS2278 |
| Product Name | DS2278 Handheld Barcode Scanner |
| Product Series | DS2200 |
| Brand Name | Zebra |
Physical Characteristics
| Color | Nova White |
| Form Factor | Handheld |
| Height | 6.9" |
| Width | 2.6" |
| Depth | 3.9" |
Technical Information
| Barcode Symbology Supported | 1D:
|
| Connectivity Technology | Wireless |
| Image Sensor Type | Imager |
| Scanning Capability | 1D |
| 2D |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
