Zebra DS8108-HC USB Kit: DS8108-HC4000BVZWW Scanner, CBA-U21-S07ZBR Shielded USB Cable
SKU
DS8108-HCBU2104ZVW
ManufacturerZebra
Condition: New
In stock
$0.00

Interfaces/Ports
| Host Interface | USB |
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Miscellaneous
| Country of Origin | Mexico |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
General Information
| Product Type | Barcode Scanner |
| Manufacturer Part Number | DS8108-HCBU2104ZVW |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | DS8108-HC |
| Product Name | DS8108-HC Handheld Barcode Scanner |
| Product Series | DS8100-HC |
| Brand Name | Zebra |
Technical Information
| Barcode Symbology Supported | 1D:
2D:
|
| Connectivity Technology | Cable |
| Image Sensor Type | Imager |
| Scanning Capability | 2D |
| 1D |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 5.50 oz |
| Color | Healthcare White |
| Form Factor | Handheld |
| Height | 6.6" |
| Width | 2.6" |
| Depth | 4.2" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
