Zebra DS8178-SR Black FIPS Presentation Cradle Cable Not Included Kit
SKU
DS8178-SR7U0000PFW
ManufacturerZebra
Condition: New
In stock
$0.00

Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
Technical Information
| Barcode Symbology Supported | 1D:
|
| Connectivity Technology | Wireless |
| Image Sensor Type | Imager |
| Scanning Capability | 1D |
| 2D |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 8.30 oz |
| Color | Twilight Black |
| Form Factor | Handheld |
| Height | 6.6" |
| Width | 2.6" |
| Depth | 4.2" |
General Information
| Product Type | Barcode Scanner |
| Manufacturer Part Number | DS8178-SR7U0000PFW |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | DS8178-SR |
| Product Name | DS8178-SR Handheld Barcode Scanner |
| Product Series | DS8100 |
| Brand Name | Zebra |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
