Zebra DS9908R Presentation Area Imager Hi Density White Illumination
SKU
DS9908-HD5000WZZUS
ManufacturerZebra
Condition: New
In stock
$0.00

Interfaces/Ports
| Host Interface | USB |
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Technical Information
| Barcode Symbology Supported | 1D:
2D:
OCR:
Digimarc:Digimarc barcodes |
| Connectivity Technology | Cable |
| Image Sensor Type | Imager |
| Scanning Capability | 1D |
| 2D |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 14.80 oz |
| Color | White |
| Form Factor | Handheld |
| Height | 8" |
| Width | 3.9" |
| Depth | 5.8" |
General Information
| Product Type | Barcode Scanner |
| Manufacturer Part Number | DS9908-HD5000WZZUS |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | DS9908R |
| Product Name | DS9900 Series Corded Hybrid Imager for Retail |
| Product Series | DS9900 |
| Brand Name | Zebra |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
