Zebra WLAN GMS SE4710 NFC 4GB/64GB 13MP RFC 5MP FFC 8-Pin Connector
SKU
TC210K-01A423-NA
ManufacturerZebra
Condition: New
In stock
$597.38

Camera
| Rear Camera | Yes |
Software
| Operating System | Android |
Touchscreen Information
| Touchscreen | Yes |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Technical Information
| Connectivity Technology | Wireless |
| Image Sensor Type | Imager |
Memory
| Flash Memory | 64 GB |
| Standard Memory | 4 GB |
| Memory Card Supported | microSD |
Display & Graphics
| Screen Resolution | 1280 x 720 |
| Screen Size | 5" |
| Screen Mode | HD |
| Display Screen Type | LED |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
| RoHS |
Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11a/b/g/n |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 8.32 oz |
| Height | 6.2" |
| Width | 3.1" |
| Depth | 0.5" |
| Rugged | Yes |
General Information
| Product Type | Handheld Terminal |
| Manufacturer Part Number | TC210K-01A423-NA |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | TC21 |
| Product Name | TC21 Touch Computer |
| Brand Name | Zebra |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
