Zebra WWAN No Scanner 13MP RFC 3GB/32GB No I/O Connector 5MP
SKU
TC26AK-11D221-NA
ManufacturerZebra
Condition: New
In stock
$489.79

Battery Information
| Battery Capacity | 3100 mAh |
Touchscreen Information
| Touchscreen | Yes |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Chipset
| Chipset Manufacturer | Qualcomm |
| Chipset Model | Snapdragon 660 |
Processor
| Processor Speed | 1.80 GHz |
| Processor Core | Octa-core (8 Core) |
Software
| Operating System | Android |
| Operating System Version | Android 10 |
Display & Graphics
| Screen Resolution | 1280 x 720 |
| Screen Size | 5" |
| Screen Mode | HD |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
| EU RoHS |
Network & Communication
| Wireless LAN | Yes |
| Contract Type | SIM-free |
| Cellular Data Connectivity Technology | UMTS |
| GPRS | |
| LTE | |
| EDGE | |
| GPS Receiver | Yes |
| Multi-SIM Supported | No |
| Near Field Communication | Yes |
| Cellular Generation | 4G |
| Cellular Network Supported | GSM 850 |
| GSM 1900 | |
| GSM 1800 | |
| GSM 900 | |
| Number of SIM Card Supported | 1 |
| SIM Size Supported | Nano/eSIM |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 8.32 oz |
| Height | 6.2" |
| Width | 3.1" |
| Depth | 0.5" |
Processor & Chipset
| Processor Speed | 1.80 GHz |
| Processor Core | Octa-core (8 Core) |
| Chipset Manufacturer | Qualcomm |
| Chipset Model | Snapdragon 660 |
Memory
| Standard Memory | 3 GB |
| Memory Card Supported | microSD |
| Maximum Memory Card Size Supported | 128 GB |
| Built-in Memory | 32 GB |
| Memory Card Slot | Yes |
Technical Information
| Sensor Type | Light Sensor |
| Motion Sensor | |
| Gyro Sensor | |
| 3-axis Accelerometer | |
| Phone Style | Bar |
Camera
| Rear Camera | Single |
| Rear Camera Resolution | 13 Megapixel |
| 13 Megapixel | |
| Front Camera | Single |
| Front Camera Resolution | 5 Megapixel |
| 5 Megapixel |
General Information
| Product Type | Smartphone |
| Manufacturer Part Number | TC26AK-11D221-NA |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | TC26 |
| Product Name | TC26 Smartphone |
| Brand Name | Zebra |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
