Zebra TC51 HC WLAN 2GM Ram 16GB Flash 2D SE4710 VOIP Ready GMS
SKU
TC510K-1HDZU2P-US
ManufacturerZebra
Condition: New
In stock
$1,314.62

Battery Information
| Battery Included | Yes |
Camera
| Rear Camera | Yes |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
Software
| Operating System | Android 6.0 Marshmallow |
Touchscreen Information
| Touchscreen | Yes |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Technical Information
| Connectivity Technology | Wireless |
| Image Sensor Type | Imager |
Display & Graphics
| Screen Resolution | 1280 x 720 |
| Screen Size | 5" |
| Screen Mode | HD |
| Display Screen Type | LCD |
Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11a/b/g/n/ac/d/h/i/r |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 8.80 oz |
| Height | 6.1" |
| Width | 2.9" |
| Depth | 0.7" |
Memory
| Flash Memory | 16 GB |
| Standard Memory | 2 GB |
| Memory Card Supported | microSDXC |
| microSDHC | |
| microSD |
General Information
| Product Type | Handheld Terminal |
| Manufacturer Part Number | TC510K-1HDZU2P-US |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | TC51-HC |
| Product Name | TC51-HC Handheld Terminal |
| Brand Name | Zebra |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
