Zyxel Extended-108 Outdoor 8DBI Omni-Dir Outdoor Antenna 2.4GHZ RNG
SKU
EXT108
ManufacturerZyXEL
Condition: New
In stock
$60.85

Interfaces/Ports
| Number of Connectors | 1 |
| Connector Type | N-Type |
General Information
| Product Type | Antenna |
| Manufacturer Part Number | EXT108 |
| Manufacturer Website Address | http://www.us.zyxel.com |
| Manufacturer | ZYXEL Communications Corp. |
| Product Model | EXT108 |
| Product Name | ZyAIR Indoor/Outdoor Omni-directional AP Extension Antenna |
| Product Line | ZyAIR |
| Brand Name | ZYXEL |
Miscellaneous
| Application/Usage | Wireless Data Network |
| Certifications & Standards |
|
Physical Characteristics
| Height | 10" |
| Width | 0.70" |
| Depth | 0.70" |
Technical Information
| Antenna Gain | 8 dBi |
| Directivity | Omni-directional |
| Operating Frequency Range | 2.4 GHz |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
