Zyxel 2X2 WiFi 6 802.11AX Ap Nebulaflex Pro 1-Year
SKU
NWA210AX
ManufacturerZyXEL
Condition: New
In stock
$226.27

Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
Interfaces/Ports
| Ethernet Technology | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 2 |
| PoE PD Port | Yes |
Technical Information
| Frequency Band | 5 GHz |
| 2.40 GHz | |
| Wireless LAN Standard | 802.11ax |
| Encryption Standard | WPA |
| WEP | |
| WPA2-ENT | |
| WPA2-PSK | |
| Data Encryption | Yes |
| MIMO Technology | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.20 lb |
| Height | 1.5" |
| Width | 7.1" |
| Depth | 7.1" |
General Information
| Product Type | Wireless Access Point |
| Manufacturer Part Number | NWA210AX |
| Manufacturer Website Address | http://www.us.zyxel.com |
| Manufacturer | ZYXEL Communications Corp. |
| Product Model | NWA210AX |
| Product Name | 802.11ax (WiFi 6) Dual-Radio PoE Access Point |
| Brand Name | ZYXEL |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
